شناخت شخصیت از روی چهار عنصر طبیعت

چهار عنصر طبیعت و انسان

۱ – آتش

۲ – خاک

۳ – هوا

۴ – آب

 

۱ . اولین عنصر آتش متولدین ماه فروردین- مرداد- آذر– جزء عنصر آتش می باشند افرادی پرشور.احساساتی. فعال.پر انرژی.و بسیار خلاق هستند آنها سرشار از زندگی با محبت و خونگرم بوده و تاثیر مستقیم و فوری بر روی محیط خود دارند. هنگامی که دو نفر از این عنصر به یکدیگر ملحق شوند ترکیبی مستحکم بوجود می آید.آنها برای یکدیگر به طرق گوناگون موجبات موقعیتهای مناسب و مهیجی را فراهم می آورند. گسترش ویژگی های افرادی که در عنصر آتش قرار دارند می تواند موجبات افراط و زیاده روی شده و مشکل آفرین گردد.این افراد دارای طول موج احساسی یکسانی بوده و عشق برای آنان معنی بزرگی دارد آنها نیاز به دوستی و رابطه گرم و پر محبت دارند و غالبا بسیار مهربان هستند.

۲ . عنصر خاک متولدین ماه اردیبهشت – شهریور- دی– ویژگی های ذاتی مشترک متولدین در این عنصر به واقع بینی – ماده گرایی و همچنین احتیاط و دقت محدود شده است آنها علاقه زیادی به ثابت قدم بودن دارند و برای بهبود و تحکیم وضعیتشان در زندگی به سختی تلاش می کنند. زمانیکه دو نفر از این عنصر به یکدیگر می رسند ملاقات آنها با بینش بطرف خاک(پایین یا زمین) است و این به آن معناست که افکار بلند پروازانه ندارند . خاک با خاک موجب اطمینان خاطر یکدیگر را فراهم می کنند و این افراد بگونه شگفت آوری باوفا هستند و در کنار یکدیگر می مانند و حفظ روابط همیشگی برای آنها دارای اهمیت زیادی است.

۳ . عنصر هوا متولدین ماه خرداد- مهر-بهمن– این دسته چون در عنصر هوا(باد) قرار دارند نسبت به سایر عناصر دیگر دارای احساسات کمتری می باشند آنها مایلند که ارزش و تواناییهای روحی خویش را با عشق جلوه دهند تا با دلسوزی و نگاه.متولدین این عنصر شیفته مصاحبت و تبادل نظر بوده و خلاقیت را بر انجام ایده های جدید ارجحیت می دهند به ویژه آنها از همراهی با افرادی که در این عنصر می باشند لذت می برند اگر چه ابراز احساسات برایشان دشوار است. در مواردی که عقاید خود را به ناچار تغییر می دهند نسبت به اعتماد خود به هر چیز و هر کس نگران می شوند. بنابراین آنها از دیدگاه افکار و عقاید با یکدیگر تناسب دارند و چنانچه توقعات احساسی غیر قابل اجراپیش آید سبب بروز مختصر علائم خطر می شود.

۴ . عنصر آب متولدین ماه تیر- آبان- اسفند- اینها سخت تحت سلطه احساسات قوی واقع شده اند که این احساسات آنها را خشن و حساس می سازند.بهترین فرد برای درک نیازهای عنصر آب فرد دیگری از همین عنصر است زیرا ممکن است دیگران خصوصیات ویژه آنها را به عنوان عدم تمایل و ایجاد ارتباط تلقی کنند.در رابطه بین دو عنصر آب و آتش همانگونه که اشاره شد احساسات آنها رل اساسی را بازی کرده و آنها محافظ و مدافع یکدیگرند.روابط عناصر آب صلح و آرامش را همراه دارد و بر زندگی آنان حکمفرمایی میکند اما بدلیل داشتن احساسات قوی می تواند اثر مخالف نیز داشته باشد و منجر به بازیهایی شود که سبب نابودی روابط صمیمی گردد.

دیدگاه‌ها

 1. مهندس سید محمدرضا حسینی

  با سلام
  تشریح عناصر گسترده و فراتر از آن چیزی است که شما نوشتید!
  با این اوصاف جا دارد از توضیحات درج گردیده تشکر بعمل اورم.
  در صورت تمایل به کانال و اینستاگرام ما بپیوندید:
  ID Telegram: @never2give0up18
  ID Instagram: @engineer_hosseini_997

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *